Filtr przeciwsłoneczny: jak wybrać i używać idealnego filtra do twarzy?

Filtr przeciwsłoneczny: jak wybrać i używać idealnego filtra do twarzy?

W grudniu Orange, miesiąc poświęcony świadomości raka skóry, zapoznaj się z przewodnikiem po używaniu produktu w ciągu dnia, na plaży lub na basenie i ćwicz. Lato nadchodzi w niedzielę, 22 grudnia, ale temperatury już wzrosły w Brazylii. Wraz z ciepłem pojawia się problem z używaniem kremów przeciwsłonecznych, dlatego przygotowaliśmy przewodnik, jak wybrać i jak korzystać z kremów przeciwsłonecznych. Uważność jest legalna, ale nie powinna ograniczać się w okresie letnim. W końcu filtr słoneczny powinien być używany codziennie, nawet w innych porach roku oraz w pochmurne dni i deszczowe dni. Ale jest skuteczny i konieczny, gdy nadchodzi pora roku. W końcu, wraz z wyjściem na plażę i basen, ekspozycja na słońce wzrasta wraz z ryzykiem poparzeń, zmarszczek i raka skóry.

Czy można stosować filtr pod makijaż?

Nawiasem mówiąc, jest to najczęstszy rodzaj raka w Brazylii i jest to Miesiąc świadomości o nim, zwany grudzień pomarańczowy. Według National Cancer Institute (Inca) rak skóry stanowi 33% wszystkich diagnoz w kraju. Ponadto, według instytucji, każdego roku odkryto około 180 tysięcy nowych przypadków. Poniżej wyjaśnimy, jak działa filtr przeciwsłoneczny, i udzielimy wskazówek, jak wybrać i zastosować produkt na twarzy i ciele, zarówno w ciągu dnia, jak i na plaży i basenie lub na zajęciach sportowych na świeżym powietrzu.

Lekarz brazylijskie Towarzystwo Dermatologiczne (SBD), Pedro Dantas komentuje, że ekspozycja na nadmierne, ciągłe i długotrwałe narażenie na słońce jest zakończona przez zmiany skórne, od oparzeń i guzów. Główną funkcją filtrów, paneli słonecznych, jest zatem zapewnienie ochrony przed promieniami UV typu UVA i UVB, które mają skumulowany efekt, gdy człowiek się rodzi.

  • Natychmiast, otrzymywanie promieniowania może spowodować oparzenia, udar cieplny i łuszczenie się skóry. W perspektywie średnio – i długoterminowej doprowadzi do pojawienia się plam. Już w dłuższej perspektywie-za zmarszczki, które mogą być również wynikające w tej wystawie, chroniczne, a co bardziej boimy się raka skóry-wymienia, dodając, że nawet stosując krem przeciwsłoneczny, ważne jest, aby spróbować uniknąć narażenia w okresie, w którym częstość występowania promienie ultrafioletowe, jest bardziej intensywny, między 10 rano a 15, w większości kraju.
  • To Ostrzeżenie jest warte dla wszystkich grup wiekowych. Do sześciu miesięcy, należy unikać stosowania ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ skóra jest nadal bardzo niedojrzałe i wchłanianie produktu może zaoferować ryzyko dla dziecka. Ale od tego czasu dermatolog mówi, że należy stosować filtry słoneczne codziennie. To samo, dzieci również potrzebują tej ochrony na dzień i muszą używać niektórych produktów dla odbiorców dziecięcych.
  • SBD zaleca codzienne stosowanie kremów przeciwsłonecznych dla wszystkich osób od szóstego miesiąca życia. W przypadku dzieci, zalecenia kończy się tym bardziej do stosowania wypoczynku. Ale lepiej pomylić się na bok i zachować codzienna ochrona. W tej grupie wiekowej słońce jest większe, ponieważ dzieci robią więcej zajęć na świeżym powietrzu. Użyj produktu odpowiedni dla dzieci, które są bardziej kremowe i niezbędne dla tego wieku, które są bardziej nawilżające i mają wysoką przyczepność, ponieważ dzieci pocą się i wchodzą do basenów, na przykład-pełny lekarz.
    Sygnalizacja

Dla kogo: wszystkich ludzi, bez różnicy koloru lub rodzaju skóry i wieku. Nawet osoby, które były czarne lub Afroamerykanów i mają wyższy poziom ochrony melaniny, która jest fotoprotetor naturalnie, też powinny mieć tę pielęgnację skóry, ponieważ one też mogą cierpieć z powodu nowotworów i innych skutków.
Jeśli jest używany codziennie, w tym w pochmurne dni i deszczowe dni. Promieniowanie UV może przechodzić przez chmury i powodować uszkodzenia skóry nawet w tych warunkach czasowych.

Jak wybrać filtr przeciwsłoneczny?

W zależności od rodzaju skóry, jeśli jest sucha, mieszana lub tłusta, na przykład produkt będzie musiał mieć kilka cech, szczególnie gdy jest stosowany na twarzy. Po nałożeniu filtra bardziej kremowy Na twarz, twarz, ze skórą bardziej tłuste, może pogorszyć ten stan. Dlatego zaleca się, aby Dantas skonsultował się z dermatologiem, aby uzyskać indywidualne zalecenia dotyczące rodzaju produktu, który będzie stosowany indywidualnie dla każdego przypadku. Jednak z pomocą lekarza podkreśliliśmy podstawowe kryteria, które należy wziąć pod uwagę.
Współczynnik ochrony, odpowiedni

Jest to pierwszy aspekt nadal obserwowane. Dermatolog twierdzi, że istnieje kilka środków do oceny, ale najczęściej stosowanym jest czynnik ochrony słonecznej (SPF), który wskazuje na ochronę przed promieniowaniem UVB. Jest to promieniowanie ultrafioletowe, które skupia się w tych momentach, gdy słońce jest prostopadłe, zwykle między 9 lub 10 rano, a 15 lub 16, w zależności od regionu kraju, co może prowadzić do poparzeń słonecznych i raka skóry. Zalecenia SBD jest to, że filtr przeciwsłoneczny ma SPF równą lub większą niż 30, Aby zapewnić wystarczającą ochronę, aby zapobiec większości skutków nadmiernej ekspozycji na słońce.

  • FPS 30 i dalej – są to ogólne zalecenia. Każdy pacjent ma inny profil i zalecenia powinny być konkretne, w zależności od osoby. Każdy, kto ma skórę Morena jest tolerowany, a nawet SPF 15 może być używany. Ale, kto kiedykolwiek miał raka, osób starszych, osób ze skórą, zbyt jasne lub z urazami, należy użyć SPF 50 w górę”, wyjaśnia dermatolog, podkreślając, że istnieją przypadki, które wymagają wskazania medycznego zindywidualizowane, ponieważ choroby spowodowane przez promieniowanie UV, takie jak toczeń, i osób o niskiej ochrony na słońcu, takich jak albinosy, które nie polegają na braku melaniny.

Dodaj komentarz