Jak pozbyć się zaskórników?

Jak pozbyć się zaskórników?

Aby usunąć trądzik, ważne jest, aby zrobić dobre oczyszczanie skóry i odżywiania, żywności, takich jak łosoś, nasiona słonecznika, owoce i warzywa, ponieważ są one bogate w omega-3, cynk i przeciwutleniacze, które są substancje ważne, aby pomóc zmniejszyć stan zapalny skóry. Ponadto, aby kontrolować wygląd i leczyć trądzik, ważne jest, aby uniknąć makijażu, w zasadzie tego, co nie jest wolne od oleju, ekspozycji na światło słoneczne i stres, umieścić krem przeciwsłoneczny dostosowany do rodzaju skóry i nie naciskać pryszcze, aby skóra nie uzyskać rozmyty obraz, ani blizny. W przypadkach, gdy skóra nie jest bardzo tłusta i z goździkami, które są czarne kropki, bardziej wskazane jest, aby oczyścić skórę przez profesjonalnego kosmetologa w salonie lub klinice estetycznej.

Leczenie trądziku i zaskórników

Istnieje kilka metod i codziennych nawyków, które mogą zmniejszyć wygląd i wygląd zaskórników i pryszcze, jak czyszczenie skóry prawidłowo, stosowanie kremów określonych lub nawet zmiana odżywiania.

Prawidłowo oczyścić skórę. W leczeniu trądziku i zaskórników na twarzy zawsze należy zacząć od dobrego oczyszczenia skóry, ponieważ jest to nadmiar tłuszczu, który gromadzi się w skórze, co spowoduje pojawienie się trądziku. Aby osiągnąć dobre oczyszczenie skóry, konieczne jest:

 • Codziennie myć twarz mydłem do skóry z trądzikiem;
 • Zastosuj tonik do twarzy ściągający, który pomaga zamknąć pory;
 • Stosować balsam secativa pryszcze, które występują stany zapalne;
 • Głębokie czyszczenie skóry, 1 lub 2 razy w miesiącu;
 • Złuszczaj skórę 1-2 razy w tygodniu. Zobacz jak zrobić;
 • Nakładaj maskę oczyszczającą co najmniej raz w tygodniu na bazie gliny, która wchłania nadmiar sebum;
 • Zastosuj maskę usuwającą zaskórniki na nosie, czole i brodzie za pomocą żelatyny, na przykład bezbarwnej.

Mydła, toniki, płyny i maski można kupić w aptece lub supermarketach. Jednak, mogą być również wykonane w domu niektóre domowe środki zaradcze, takie jak roztwór, korzeń łopianu, na przykład. Dowiedz się, jak zrobić ten domowy środek na trądzik.

Przekazać produkty nadające się do osoby. Bardzo ważne jest nawilżenie skóry po oczyszczeniu, specyficzny krem do skóry tłustej, który ogranicza nadmierną produkcję sebum, powoduje nowe niedoskonałości. Można również zastosować krem, który ma składniki, które promują peeling chemiczny w ciągu dnia, aby wygładzić skórę i zmniejszyć pory, a nawet o działaniu przeciwzapalnym, aby zmniejszyć pojawienie się trądziku. Nadal może być stosowany lokalnie produkt, który wysuszyć i maskowania trądzik, bogate środki queratolíticos, anty-seborreicos i antybakteryjne.

Zrób dietę, aby zmniejszyć trądzik i zaskórniki. Konieczne jest unikanie produktów mlecznych, ponieważ przyczyniają się one do produkcji sebum gruczołów łojowych, co prowadzi do trądziku. Należy inwestować w konsumpcję:

 • Ryby, nasiona chia i orzechy włoskie są bogate w kwasy omega-3, co pomaga kontrolować stan zapalny sebáceos włosów. Dowiedz się więcej na: żywność, aby zmniejszyć trądzik;
 • Ostrygi i nasiona słonecznika, które mają cynk, który jest ważny dla zmniejszenia stanu zapalnego, poprawy gojenia i zmniejszenia wydzielania tłuszczu ze skóry;
 • Owoce i warzywa są bogate w przeciwutleniacze, które wzmacniają organizm i pomagają zwalczać stany zapalne skóry;
 • Wodę, co jest bardzo ważne dla nawilżenia skóry, zaleca się pić co najmniej 1,5 litra dziennie;

Sprawdź wszystkie wskazówki naszego dietetyka, aby wiedzieć, co jeść, aby pozbyć się trądziku.

Kiedy udać się do dermatologa?

Kiedy te metody się nie kończą, trądzik, konieczne jest przeprowadzenie specyficznego leczenia z kierunkiem dermatologa, z produktami, które mogą być stosowane na skórze, a nawet przyjmowanie leków w celu osiągnięcia kontroli trądziku, poprawy poczucia własnej wartości i jakości życia.

 • Niektóre przykłady produktów, które dermatolog może oznaczać, przeciw trądzikowi:
 • Płyn do czyszczenia, aby całkowicie usunąć brud ze skóry;
 • Żel secativo, który może być w postaci maści lub kremu do zwalczania bakterii powodujących trądzik, takich jak Epiduo lub Azelan;
 • Balsam lub krem, aby rozjaśnić plamy na skórze spowodowane przez trądzik i akt wycisnąć pryszcze;
 • Krem przeciwsłoneczny w postaci kremu bezolejowego lub żelu, aby chronić skórę przed słońcem i zapobiegać powstawaniu ciemnych plam na skórze.

Oprócz tych produktów, które należy nakładać codziennie na skórę, aby wyrównać koloryt, usunąć tłustość i usunąć trądzik, nadal istnieją leki w postaci tabletek, takie jak Izotretynoina, która jest odpowiednia w przypadku ciężkiego trądziku, gdy żadne leczenie nie okazało się skuteczne. Dowiedz się więcej na temat tego leku. Jak trądzik jest również spowodowane zmianami hormonalnymi, czasami biorąc pigułki jak Diana 35, lub leczenia problemów zdrowotnych, takich jak policystycznych jajników lub mięśniaków macicy, mają ogromne znaczenie w pozbyciu się zaskórników i wyprysków.

Dodaj komentarz