Jakie są różne rodzaje trądziku i jak różnią się wyzwalacze i objawy?

Jakie są różne rodzaje trądziku i jak różnią się wyzwalacze i objawy?

Nie tylko nastolatki cierpią na trądzik. Jeśli zanieczyszczenia są częstsze w okresie dojrzewania, niemowlęta mogą również cierpieć z tego powodu, a niektóre osoby rozwijają skórę ze skłonnością do trądziku w wieku dorosłym. Czasami trądzik jest identyfikowany w zależności od wieku, w którym się pojawia: trądzik dziecka, trądzik młodzieńczy, trądzik dorosłego itp., ale jest również opisywany w zależności od nasilenia objawów (na przykład trądzik Konglobowany), aw innych przypadkach różne formy trądziku są grupowane zgodnie z zewnętrznymi przyczynami, które mogą powodować zanieczyszczenia (na przykład trądzik kosmetyczny i trądzik majorowy). W tym artykule zbadano trzy różne sposoby grupowania trądziku i wyjaśniono nazwy, prawdopodobne wyzwalacze i objawy wszystkich różnych typów. Używamy terminów takich jak zaskórniki, grudki i krosty, aby opisać różne formy trądziku. Jeśli ich nie znasz, możesz znaleźć wyjaśnienie terminów używanych do opisania zanieczyszczeń w części skóry z trądzikiem w ogóle. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak rozwijają się plamy i pryszcze, zapoznaj się z „rozwojem trądziku” oraz przyczynami i wyzwalaczami trądziku.

O tym, jak dbać o skórę, przeczytaj sekcję produkty idealne dla skóry i zabiegi kosmetyczne dla skóry ze skłonnością do trądziku oraz leki i procedury wspólne dla trądziku. Ten artykuł może pomóc w określeniu, jaki rodzaj trądziku masz, ale jeśli nadal masz wątpliwości po przeczytaniu, a jeśli Twoja skóra daje Ci problemy, warto skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie udzielić Ci informacji i porad, czego potrzebujesz.

Trądzik w różnych okresach życia

Nasze hormony mają różne zachowania w zależności od etapów życia. Oznacza to, że trądzik, którego przyczyna jest głównie hormonalna, różni się w zależności od wieku. Możesz dowiedzieć się więcej o związku między trądzikiem a hormonami tutaj. Trądzik najprawdopodobniej pojawi się, gdy hormony się wahają i zwykle są podzielone na cztery różne typy w zależności od wieku:

Może istnieć kilka przyczyn, a także czynniki środowiskowe, które mogą wpływać na pojawienie się tego stanu zapalnego skóry. Odkryjmy przede wszystkim różne rodzaje trądziku i ich cechy. Różne rodzaje trądziku i jak go rozpoznać istnieją różne rodzaje trądziku, które różnią się od siebie przez niektóre cechy, które mogą być wiek, w którym pojawia się problem, przyczyny (takie jak hormonalne penetrujące) lub, że inny rodzaj wysypki, która pojawia się na twarzy (nie zawsze pryszcze i czarne kropki). Widzimy rodzaje trądziku, które mogą się pojawić: trądzik młodzieńczy jest najczęstszym rodzajem trądziku i dotyka młodych ludzi w wieku od około 12 do 20 lat, to znaczy na etapie życia, w którym występują duże zaburzenia hormonalne, które wpływają na produkcję sebum, który powiększa się, zatyka pory, a zatem powoduje trądzik i oczywiste oznaki trądziku. Jest łatwo rozpoznawalny, ponieważ pojawia się w młodym wieku, szczególnie na twarzy.

Trądzik różowaty

Trądzik późny istnieje również trądzik, który jest niezależny od zaburzeń hormonalnych charakterystycznych dla Okresu Dojrzewania. Są to tak zwane późne pryszcze, które dotykają dorosłych, zwłaszcza kobiety. Wśród najczęstszych czynników wyzwalających jest stres lub stosowanie produktów do twarzy, które nie są odpowiednie dla Twojej skóry, a nawet bardzo agresywny makijaż. Jeśli przeszedłeś etap dojrzewania i masz do czynienia z trądzikiem, prawdopodobnie będziesz „późno”. Trądzik różowaty trądzik różowaty jest szczególnym rodzajem trądziku, który jest łatwy do rozpoznania, ponieważ nie pojawiają się pryszcze lub zaskórniki, ale raczej zaczerwienienie, rozszerzone naczynia włosowate i nadwrażliwa skóra na zmiany temperatury lub produkty kosmetyczne. Trądzik różowaty, zwany także trądzikiem różowatym, pojawia się głównie na policzkach, brodzie i czole. Trądzik hormonalny rodzaj trądziku z powodu niewydolności hormonalnej może pojawić się nie tylko w okresie dojrzewania (trądzik młodzieńczy), ale także w innych okresach życia. Szczególnie dotknięte są kobiety w wieku rozrodczym w okresie przedmiesiączkowym, ale także w czasie ciąży. Jest rozpoznawany właśnie dlatego, że pojawia się w pewnych momentach życia, a następnie znika, gdy tylko produkcja hormonalna powróci do regularności. Trądzik escoriata nazywa się trądzikiem escoriata jest rodzajem zapalenia, które rozszerza się i rozmnaża, ponieważ osoba, gdy pojawia się trądzik lub zaskórniki, drapie je lub rozrywa, pomagając w ten sposób rozprzestrzenić infekcję. Ogólnie rzecz biorąc, ten rodzaj trądziku ma bardzo silny składnik psychologiczny, który należy wziąć pod uwagę podczas leczenia problemu. Trądzik torbielowaty trądzik torbielowaty jest niewątpliwie najpoważniejszym i najtrudniejszym rodzajem trądziku do leczenia. W przeciwieństwie do innych form w tym przypadku pojawiają się, szczególnie na twarzy i tułowiu, prawdziwe torbiele pod skórą, które mogą być duże nawet o kilka centymetrów. Najbardziej dotkniętą grupą wiekową jest wiek od 20 do 30 lat. Przyczyny trądziku przyczyny trądziku mogą być różne, chociaż często u podstaw leżą predyspozycje genetyczne. Ci, którzy mieli matkę lub ojca, którzy cierpieli na trądzik w młodości, częściej dostrzegają ten sam problem w okresie dojrzewania.

Dodaj komentarz