Wskazówki, które pomagają pozbyć się zmarszczek!

Jedną z rzeczy, na których najbardziej nam zależy, gdy wiek zaczyna rosnąć, są zmarszczki. Zmarszczki pojawiają się na naszej skórze, bezwstydnie ujawniając nasz prawdziwy wiek! Przechodząc od dwudziestu do dwudziestu lat, zdajesz sobie sprawę, jak bardzo zmarszczki stanowią wielką sprawę!Nie bój się, oto 15 wskazówek, które pomogą Ci je wyraźnie złagodzić.

Zmarszczki, skuteczne naturalne środki na pozbycie się ich

Wskazówki, które pomagają pozbyć się zmarszczek!

Wierzę, o ile jesteś starszy i o ile bardziej się starzejesz, patrząc tylko na zmarszczki. Są wyrazem tego, jak dbasz o swoją skórę. Jeśli nie zrobisz tego tak, jak powinieneś, będą bardzo zestresowani. Minęło trochę czasu, odkąd dokuczałeś swoim starszym przyjaciołom, ponieważ przyłapałeś ich na kupowaniu produktów do pielęgnacji skóry i usuwania zmarszczek! Teraz jesteś częścią zespołu, ale nie martw się zbytnio! Istnieją skuteczne środki na pozbycie się zmarszczek, zanim będzie za późno! Zmarszczki, znane również jako ritidi, są fałdami skóry. Z wiekiem skóra wytwarza mniej białka, kolagenu i elastyny. To sprawia, że skóra jest cieńsza i mniej odporna na uszkodzenia. Narażenie na środowisko, odwodnienie i toksyny mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia wyraźnych zmarszczek na twarzy. Zmarszczki są naturalną częścią starzenia się i nie ma powodu, aby się ich bać. Ale jeśli chcesz spowolnić oznaki starzenia się na twarzy, istnieją naturalne sposoby, aby to zrobić.

Wiele osób wie, że noszenie kremu przeciwsłonecznego o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF) większym niż 30 może pomóc w zapobieganiu rakowi skóry. Badanie z 2013 r.w Annals of Internal Medicine wykazało, że filtr przeciwsłoneczny pomógł również opóźnić oznaki starzenia. Chociaż prawdopodobnie już nosisz krem przeciwsłoneczny na plażę, noszenie kremu z filtrem przeciwsłonecznym na twarzy każdego dnia jest nawykiem, który będzie korzystał z korzyści zdrowotnych skóry na dłuższą metę.

Zmień pozycję do spania

Społeczność medyczna nadal dowiaduje się więcej o tym, jak spożycie cukru może wpłynąć na twoje zdrowie. Cukier w twoim ciele inicjuje proces zwany glikacją, a produkty końcowe rozszerzonej glikacji (zwane AGE) nie są dobre dla Twojej skóry. Wiek rozkłada kolagen w twoim ciele i z czasem może sprawić, że będziesz wyglądać na starszego. Wiek był również związany z metodami gotowania, takimi jak grillowanie i smażenie (zamiast pieczenia i gotowania). Ograniczenie spożycia cukru i pokarmów bogatych w masło pomoże zachować kształt twarzy giovane.Il palenie jest niezdrowe z wielu powodów, ale wiele osób nie wie, że twarz może przedwcześnie się starzeć. W jednym fascynującym badaniu porównano twarze 79 par identycznych bliźniaków, które miały nawyk palenia, a inne nie. Wyraźne różnice w ich wieku jasno pokazały, że palenie wpływa na stan skóry twarzy. Nawet przebywanie w pobliżu biernego palenia może zwiększyć ryzyko wielu nowotworów i innych chorób, a także może uszkodzić skórę.

Olej kokosowy jest naturalnym emolientem. Oznacza to, że po nałożeniu go na skórę wypełnia luki w naskórku i wygładza skórę. Pokazanie swojej skórze odrobiny miłości olejem kokosowym nie tylko sprawia, że jest gładsza, ale także pomaga utrzymać wilgoć, dzięki czemu Twoja twarz jest pełniejsza. Jako dodatkowy bonus zbadano olej kokosowy i znaleziono skuteczne leczenie suchej skóry.Toczy się debata medyczna na temat tego, jak i dlaczego beta-karoteny zapobiegają uszkodzeniu skóry i oczu przez światło ultrafioletowe słońca. Beta-karoten i retinol (witamina A) są często składnikami kosmetycznych kremów przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku. Ale nie musisz kupować produktu, aby uzyskać dostęp do beta-karotenu; możesz po prostu wziąć suplement beta-karotenu i zobaczyć korzyści na skórze. Tylko 30 miligramów dziennie beta-karotenu przyjmowanego doustnie może zapobiec i przywrócić fotostarzenie (inaczej znane jako zmarszczki).Jedną z najnowszych holistycznych strategii radzenia sobie ze zmarszczkami jest herbata z liści melisy. Badanie, w którym porównano niewielką próbkę osób, które piły herbatę z liści melisy z inną grupą, która piła placebo z liści jęczmienia, doprowadziło naukowców do wniosku, że ekstrakt z liści melisy sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna i koryguje uszkodzenia tkanek.

Użyj oleju kokosowego

Niektóre zmarszczki na twarzy mogą być spowodowane pozycją, w której śpisz. Nazywa się to” ściskaniem ” i jest spowodowane tym, że twoja twarz przylega do poduszki w ten sam sposób każdej nocy. Z czasem ten skurcz pozostawia skórę słabszą w niektórych miejscach niż inne i tworzy się zmarszczka. Możesz zapobiec lub spowolnić kompresję zmarszczek śpiących na plecach.Biorąc te dodatkowe 3-5 minut do mycia twarzy w nocy nigdy nie jest stratą czasu. Kiedy zostawiasz makijaż na twarzy na noc, Twoja skóra pochłania większość. Ponieważ większość produktów kosmetycznych zawiera agresywne chemikalia, przyczynia się to do stresu oksydacyjnego, z którym boryka się skóra. Dlatego użycie trzech do pięciu dodatkowych minut na umycie twarzy w nocy nigdy nie jest stratą czasu. Unikaj energicznego wcierania twarzy. Użyj myjki na bazie wody, aby oczyścić twarz przed snem i zakończ mycie odrobiną zimnej wody rozpryskującej się na skórze.

Skóra jest narażona na większy stres oksydacyjny niż jakikolwiek inny narząd w ciele. Oznacza to, że Twoja skóra może zostać uszkodzona po prostu przez codzienne życie. przeciwutleniacze pomagają zwalczać uszkodzenia, które powodują stres oksydacyjny dla twoich komórek. Chociaż możesz kupić krem przeciwsłoneczny lub Przeciwzmarszczkowy wzbogacony w przeciwutleniacze, istnieje wiele innych sposobów na uzyskanie tego wzmacniacza przeciwutleniaczy dla Twojej skóry. Dieta bogata w jagody, fasolę, winogrona, jarmuż i szpinak pomoże ci uzyskać zdrową skórę „od wewnątrz” i może zmniejszyć oznaki przedwczesnego starzenia się.

Dodaj komentarz